Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męskie imiona na M, R, P

Na M, R, P

W każdej kulturze, każdym kraju istnieje wiele różnorodnych imion, z których część należy do bardzo starych i rzadko już używanych albo które dawno już wyszły z użycia, część natomiast należy do imion klasycznych i bardzo popularnie stosowanych.

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule, niektórym rodzicom bardzo zależy, żeby imię nowo narodzonego dziecka zaczynało się na jakąś konkretną literę. Może to mieć dla nich jakieś znaczenie symboliczne albo być zabawną tradycją, kultywowana od pokoleń. Jeśli chodzi o imiona męskie, wybór jest stosunkowo duży, ale tylko w przypadku niektórych liter – na przykład „m”, „p” czy „r”.

Do bardzo popularnych, właściwie klasycznych imion na literę „m” bez wątpienia należą takie jak Marcin, Maciej, Michał, Mateusz, Marek, Mariusz, Mirosław, Maksymilian, Mikołaj albo Miłosz, rzadziej spotykane to Metody, Marcel, Mieczysław, Modest, Malkolm, Maurycy, Makary albo Maksym. Tak jak w przypadku imion męskich na literę „d”, również w tym przypadku istnieje bardzo dużo nieużywanych już raczej imion staropolskich, na przykład Mścisław, Masław, Męcimir, Mojsław, Morzysław albo Miłosław – wszystkie o podobnej genezie oraz znaczeniu.

Najczęściej spotykane męskie imiona na literę „p” to na pewno Paweł, Piotr, Przemysław albo Patryk, natomiast do bardziej nietypowych należą imiona takie jak Pankracy, Przybor, Paul, Prokop, Protazy albo Pafnucy. Z imion staropolskich mogą to być Przedsław, Przedpełk, Przybysław albo Przemir.

Znane imiona na literę „r” dla panów to Roman lub Romuald, Ryszard, Radosław, Remigiusz, Robert, Rajmund, Rudolf, a ostatnio również Roch. Rzadko spotykane lub nieużywane już imiona to Racibor, Racimir, Radomił, Radomir, Rembert, Rasław, Renat, Roderyk, Rufin lub Roland.

Oczywiście oprócz imion polskich do wyboru mamy również mnóstwo ciekawych imion zagranicznych, miedzy innymi Manuel, Martin, Marshall, Percy, Pierre czy też Ralf, Rolf, Ronald albo Roger.