Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zagraniczne imiona męskie

Francuskie, angielskie, włoskie imiona

Przyjście na świat dziecka wiąże się z wieloma zmianami w życiu, bez wątpienia trzeba się do tych zmian przygotować, a także wybrać imię dla malucha. Wybór imion zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców jest ogromny, bo oprócz tradycyjnych, wszystkim znanym bądź mniej znanych imion polskich, do dyspozycji mamy również wiele pięknych i oryginalnych imion zagranicznych.

Zagraniczne imiona męskie, podobnie zresztą jak i żeńskie, są od kilkunastu lat bardzo modne w naszym kraju. Niektóre stały się tak powszechne jak pospolite polskie imiona, takie jak Marcin, Maciej, Paweł, Piotrek czy Bartek. Jakie imiona zagraniczne są dzisiaj najczęściej nadawane w Polsce?

Bez wątpienia do najmodniejszych imion należeć będą Denis, Kevin, Nicolas, Nick, Dylan czy też Colin. Są to imiona amerykańskie i najprawdopodobniej swoja popularność zawdzięczają bohaterom kultowych filmów – „Kevin sam w domu” czy „Denis rozrabiaka”. Wiele zagranicznych imion zaczerpniętych jest również od sławnych osób, aktorów, piosenkarzy lub innych artystów – do takich imion należą na pewno Michael, Quentin, Anthony, Carl czy też Richard.

Jeśli imie ma być naprawdę wyjątkowe, można zaczerpnąć je także z innych narodowości. Spośród imion greckich mogą to być przykładowo Ilias, Stavros, Nikos, Dimitris lub Andri, natomiast ciekawe imiona hiszpańskie to na przykład Javier, Juan Alberto, Jose Tomas, Pelayo, Julio, Francisco,Jeronimo,Marco albo Ingacio. Modne imiona niemieckie to Andreas lub Alex, holenderskie – Kofi, Nordi lub Ivo. Bez wątpienia do szczególnie nietypowych w Polsce, rzec można nawet, że egzotycznych należą imiona węgierskie, takie jak Zsom, Gabriella czy Tundee, a także norweskie – Viljar lub Sindre.

Niestety nie każde z imion zagranicznych może być nadane dziecku na terytorium naszego kraju. Jeśli imie ma znaczenie, które mogłoby mieć nieco dziwne, śmieszne albo obraźliwe znaczenie, może okazać się to niemożliwe. Imię musi także figurowac w wykazie imion.