Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ładne imiona dla chłopców

Najpopularniejsze polskie imiona

Gdy na świat przychodzi dziecko, nowy członek rodziny, bardzo ważna sprawą jest wybór odpowiedniego dla niego imienia. Niekiedy wiemy już na długo przed narodzinami jak nazwiemy malucha, czasami stajemy przed dużym dylematem i nie możemy zdecydować się czy lepszym wyborem będzie zwyczajne, tradycyjne imię czy też niespotykane i oryginalne.

Nietypowe imiona maja tę zaletę, że dziecko będące jego posiadaczem będzie mogło czuć się wyjątkowe, nie będzie jedna z kilku osób w klasie o tym samym imieniu i bez wątpienia, gdy ktoś wypowie jego imię, wszyscy będą wiedzieli, o kogo chodzi. Niestety czasami oryginalne imię może w oczach innych uchodzić za dziwaczne i śmieszne, może stać się powodem braku tolerancji i kompleksów u dziecka. Czasami lepszą decyzja jest nadanie dziecku znanego wszystkim imienia, tym bardziej jeśli podoba się ono rodzicom.

Do najpopularniejszych imion męskich w naszym kraju na pewno należą imiona takie jak Marcin, Michał, Paweł, Piotrek, Łukasz, Mateusz, Tomek czy Rafał. Wśród imion na literę A może to być Adam, Antoni, Arkadiusz, Aleksander, na literę B – Bartosz, Bartłomiej albo Błażej, na D – Darek, Dawid, Daniel lub Dominik. Znane imiona męskie na literę K to Krzysztof, Konrad, Kamil, na S – Sylwester, na R –Radek lub Romek.

W ostatnich latach bardzo często rodzice nadają swoim pociechom imiona, które były popularne dawniej, przed dwudziestoma laty i wcześniej. Są to takie imiona jak Janek czy Jan, Franciszek, Waldemar, Zenon, Stanisław albo Ryszard. Imiona takie jak Mikołaj, Wojtek, Maciej, Andrzej, Marek czy Jakub są bardzo popularne właściwie niezmiennie od wielu lat.

Popularne imiona to jednak nie tylko imiona klasyczne, ale także te, które staja się po prostu modne, na przykład dzięki powszechnie oglądanym filmom czy serialom. Jeśli oryginalne imię ulubionego bohatera wydaje się rodzicom wyjątkowe, niekoniecznie dziecko będzie jedynym maluchem o takim imieniu. W przedszkolach czy w szkołach w ostatnich latach pojawiło się całkiem sporo Miłoszów, Oliwierów czy Denisów, choć jeszcze kilka lat wcześniej takie imiona wydawały się być bardzo oryginalne i nietypowe.